Dažniausiai užduodami klausimai apie saulės elektrinės veikimą

Dažniausiai užduodami klausimai apie saulės elektrinės veikimą

Saulės elektrinės sulaukia vis daugiau lietuvių dėmesio – tai patogus ir praktiškas sprendimas, leidžiantis efektyviai taupyti šildymui skirtas išlaidas ir prisidėti prie švaresnio rytojaus kūrimo ateinančioms kartoms. Be to, ant namo stogo sumontuota elektrinė šiandien yra modernių, šiuolaikinių namų simbolis, kalbantis apie čia gyvenančių asmenų vertybes ir požiūrį į gyvenimą. Nors saulės elektrinės tampa vis populiaresnės, gyventojai vis dar turi gana daug su šios sistemos įrengimu ir eksploatacija susijusių klausimų – aptarkime kelis jų.

Kas geriau: nuosava saulės elektrinė ar saulės elektrinės dalis saulės parke?

Naudotis nutolusios saulės elektrinės paslaugomis paprastai rekomenduojama tuomet, kai gyventojai neturi galimybės įsirengti nuosavos elektrinės ant stogo arba suvartojamas elektros kiekis yra nedidelis, pvz., iki 3000 kWh per metus. Visais kitais atvejais rekomenduojama montuoti nuosavą saulės elektrinę ir tapti nepriklausomu iš saulės energijos pagamintos elektros naudotoju, kontroliuojant tiek elektros pasaugojimo mokesčius, tiek įrangos priežiūros kaštus.

Kokia priežiūra reikalinga saulės elektrinei?

Ant stogo sumontuota saulės elektrinė praktiškai nereikalauja jokios priežiūros. Rekomenduojama plokštes nuplauti vandens srove kelis kartus per metus, tačiau tai gali padaryti ir lietus. Be to, saulės elektrinėms paprastai suteikiamos ilgametės kokybės garantijos, siekiančios daugiau nei 20 metų, todėl esant bet kokiems sistemos gedimams, įranga pasirūpins garantinių paslaugų tiekėjas.

Nuo ko priklauso saulės elektrinės kaina?

Saulės elektrinės kaina priklauso nuo sudedamųjų sistemos dalių, ypatingai – saulės modulio ir inverterio, taip pat nuo saulės elektrinės galios ir dydžio. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad vieno įrengto kilovato kaina proporcingai mažėja įrengiant didesnę saulės elektrinę.

Kokio dydžio namo stogas reikalingas?

Reikalingo stogo plotas priklauso nuo to, kokio dydžio saulės elektrinė įrengiama. Vidutiniškai skaičiuojama, kad vienam saulės elektrinės kilovatui (kW) reikalingas maždaug 6 kvadratinių metrų šlaitinio stogo plotas ir apie 15–20 kvadratinių metro plokščiojo stogo plotas.

Per kiek laiko saulės elektrinė įrengiama?

Priklausomai nuo išorinių sąlygų, saulės elektrinė gali būti įrengiama per 2–4 savaites.

Kada saulės elektrinė atsiperka?

Skaičiuojama, kad pasinaudojus APVA parama, saulės elektrinė vidutiniškai atsiperka per 5–7 metus, tačiau nuolatos augant elektros tinklų kainai, manoma, kad saulės elektrinės atsiperkamumas laikui bėgant dar labiau sutrumpės.

Komentarai išjungti.