Ką reikia žinoti apie CV rašymą?

Ką reikia žinoti apie CV rašymą?

CV yra įrankis, padedantis atverti duris naujo darbo ir galimybių paieškoms. Ką reikia žinoti, norint pasirašyti gerą gyvenimo aprašymą ir ką derėtų įtraukti į savo asmeninį rinkodaros dokumentą?

Kas yra CV?

CV, kuris reiškia gyvenimo aprašymą, yra dokumentas, naudojamas kreipiantis dėl darbo. Tai leidžia apibendrinti savo išsilavinimą, įgūdžius ir patirtį, kad būtų galima sėkmingai parduoti savo sugebėjimus potencialiems darbdaviams.

Kokio ilgio turėtų būti CV?

Standartinis gyvenimo aprašymas turėtų būti ne ilgesnis kaip dvi A4 formato lapo pusės. Tačiau vienas dydis tinka ne visiems. Pavyzdžiui, mokyklą baigusiam ir darbo patirties neturinčiam asmeniui gali tekti naudoti tik vieną A4 formato lapo pusę. Daugiau puslapių, pavyzdžiui, trijų gali prireikti tiems, kurie baigę kelias išsilavinimo įstaigas, užima aukšto lygio pareigas bei turi daug darbo patirties. CV neturėtų būti perkrautas, siekiant didesnio puslapio skaičiaus, svarbiausia yra pateikiama informacija. Darbdaviai svarstydami kandidatūrą daugiausiai dėmesio skiria apibendrintoms ir aiškioms išsilavinimo ir patirties skiltims gyvenimo aprašyme.

Kaip parašyti gerą CV?

Internete yra daug įvairių CV rašymo pavyzdžių ir šablonų, pavyzdžiui, simplika.lt, kurių naudojimas padės sukurti gyvenimo aprašymo struktūrą. Rašant CV svarbu nepamiršti naudoti daug aktyvių veiksmažodžių. Pavyzdžiui, galima įtraukti tokius žodžius, kaip „sukurtas“, „išanalizuotas“ bei „sugalvotas“, kad pristatytumėte save kaip asmenį, kuris rodo iniciatyvą.

Geras CV neturi turėti rašybos ar gramatikos klaidų. Norint patikrinti dokumentą derėtų naudoti rašybos tikrintuvą ar paprašyti pagalbos papildomos akių poros.

Taip pat reikėtų vengti bendrinių, pernelyg dažnai vartojamų frazių, tokių kaip „komandos žaidėjas“, „darbštus“ bei „daugiafunkcis“. Vietoj to galima pateikti realaus gyvenimo pavyzdžius, kurie demonstruoja visus šiuos įgūdžius. Nereikėtų ir meluoti ar perdėti savo gyvenimo aprašyme, nes taip parodysite nesąžiningumą potencialiam darbdaviui.

Komentarai išjungti.