Kaip išsirinkti vestuvių fotografą

Vestuviu fotografaJūsų vestuvių nuotraukos – ypatingai brangus prisiminimas. Vestuvės vyksta tik kartą gyvenime ir daugelis porų neapsisprendžia kaip reikėtų įamžinti savo vestuves. Kas geriau: profesionalus vestuvių fotografas ar giminaičiai, draugai? Kas turėtų fotografuoti jūsų vestuves?

Daugelis porų dažnai renkasi sau artimus draugus, bet man atrodo, kad tai blogas sumanymas. Suprantama, vestuvių šventė kainuoja didelius pinigus, bet pagalvokite – jūsų vestuvės vyksta tik kartą gyvenime ir kiekvienas iš
mūsų norėtų, kad vestuvių nuotraukos būtų kokybiškos, profesionalios. Skaitmeninė fotografija labai supaprastina fotografo darbą. Yra labai daug fotografų mėgėjų, todėl renkantis profesionalų vestuvių fotografą reikėtų būti labai atidiems. Labai tikėtina, kad fotografas mėgėjas turės prastesnę fotografavimo įrangą. Neturės tiek patirties ir įgūdžių kaip profesionalus fotografas. Mėgėjų paslaugos yra daug pigesnės, o kartais ir visiškai nemokamos. Bet kaip sakoma kokia kaina – tokia ir kokybė. Vestuvinės nuotraukos bus jūsų brangiausias prisiminimas, tad renkantis vestuviu fotografa tikrai neverta taupyti.

Vestuvių fotografija tapo savotiška meno forma. Neužtenka vien tik techninių gebėjimų, reikia matyti ir jausti žmonių emocijas, nuotaikas. Tik taip galima užfiksuoti tinkamas akimirkas. Profesionalus vestuvių fotografas žino kas ir kaip vyksta vestuvių dieną. Jis žino kurioj vietoj jam geriausia stovėti, kokiu kampu fotografuoti, todėl jis gali „pagauti“ tas specialias akimirkas. Tikras fotografas turi mokėti bendrauti su žmonėmis, palaikyti gera nuotaiką tarp šventės dalyvių.

Profesionalaus fotografo darbas tai ne vien fotografavimas. Patyrę fotografai po vestuvių paprastai praleidžia 10 – 20 valandų atidžiai redaguodami jūsų nuotraukas. Tik tinkamai apdorotos nuotraukos gali būti kokybiškos.

Jūsų draugai ar šeimos nariai turbūt neturi profesionalios fotografavimo įrangos, kuri yra būtina, norint išgauti kokybiškas fotografijas. Jeigu jūsų draugas bus išsiblaškes vestuvių dieną ir neturės gero fotoaparato, vėliau būsite labai nusivylę savo vestuvinėm nuotraukom. Jeigu turite draugų ar giminaičių, kurie galėtų fotografuoti jūsų vestuves, tuomet tegu jie būna kaip papildomi fotografai, o profesionalus fotografas galės užtikrinti, kad jūsų vestuvės būtų įamžintos tinkamai.

Kaip tinkmai išsirinkti fotografą jūsų šventei? Prieš nusamdant fotografą, reikėtų šiek tiek paklausinėti kokią įrangą jis naudoja, kiek laiko jau dirba kaip samdomas fotografas, kaip dažnai fotografuoja, kiek kainuoja jo paslaugos. Peržiūrėkite jau darytas nuotraukas, paieškokite atsiliepimų iš buvusių klientų. Nežiūrėkite vien tik į jo paslaugų kainas, nuotraukų kokybė ir profesionalus fotografo darbas turėtų būti vertinamas labiau. Kuo daugiau patirties turi fotografas, tuo geriau. Be to labai svarbu rasti artimą kontaktą su fotografu, jeigu bendraudami su juo nesijaučiate komfortabiliai, tuomet gal vertėtų paieškoti kito fotografo.

Parodykite fotografui nuotraukų, kurios jums patinka, pasakykite kokių specialių nuotraukų jūs norite (pvz. susikibusios jaunavedžių rankos su žiedais). Parodykite iš anksto fotografui žmones, kurie jums yra brangiausi, kurių nuotraukos yra būtinos jūsų vestuvių fotoalbume. Galite paprašyti savo giminaičių ar artimų draugų, kad jie pabūtų kartu, taip palengvintumėt fotografo darbą.

Prisiminkite, kad vestuvės daugeliu atveju vyksta tik kartą gyvenime. Jūsų vestuvinės nuotraukos bus labai svarbus prisiminimas, todėl joms sukurti samdykite tik patyrusius ir profesionalius fotografus. O vestuvių diena nepamirškite šypsotis, kai pamatysite fotografą šalia 🙂