Kam reikalingi medienos impregnantai?

Kam reikalingi medienos impregnantai?

Gamtoje augančius medžius apsaugo medžio žievė. Statant pastatus arba gaminant iš medienos įvairius gaminius, žievė pašalinama, o tai pažeidžia medienos struktūrą.

Žmonės, kurie medieną naudoja kaip statybinę medžiagą, visada ieškojo būdų, kaip ją apsaugoti nuo nepalankių oro sąlygų ir įvairių kenkėjų. Mediena, kaip statybinė medžiaga, turi daug privalumų, tačiau ji yra labai pažeidžiama neigiamų išorinių veiksnių: saulės šviesos, graužikų, vabzdžių, drėgmės ir irimo. Siekiant pagerinti medinių konstrukcijų tvirtumą ir ilgaamžiškumą, jos yra apdorojamos specialiais junginiais – impregnavimais, kurie skirti apsaugoti medienos paviršinį sluoksnį nuo įvairių neigiamų padarinių.

Impregnavimai yra daugiafunkciniai, tai yra, jie gali atlikti keletą užduočių vienu metu. Ne tik apsaugoti medieną nuo tam tikrų įtakų, bet ir suteikti dangai  ypatingą išvaizdą shop.remmers.lt

Medienos apsaugai ir apdailai geriau teikti pirmenybę permatomiems impregnantams, nes jie turi daug daugiau apsauginių savybių nei dažai, o medienos struktūra išlieka matoma. Dėl nedidelio dažančių pigmentų kiekio jie daug geriau įsigeria į medieną, apsaugodami ją iš vidaus, o padidėjęs specialus priedai apsaugo nuo puvimo ir medienos sunaikinimo. Be to, į jų sudėtį įtraukti dažomieji pigmentai atlieka pagrindinės apsaugos nuo ultravioletinių spindulių funkcijas.

Specialūs impregnantai medienai paprastai yra  labai skystos konsistencijos, nes jų pagrindinė tokių medžiagų užduotis yra kuo giliau įsigerti į medieną. Apsauginiai fungicidiniai junginiai naudojami tik švariai medienai ir apsaugo nuo puvimo, pelėsių ir miltligės susidarymo.

Impregnantų nauda medienai:

  • Impregnavimai medienai išlaiko medžiagos garų pralaidumą;
  • neišskiria kenksmingų toksinių medžiagų, yra saugūs aplinkai ir žmonių sveikatai;
  • impregnavimai ilgą laiką išlaiko savo fizines savybes ir išvaizdą;
  • pasižymi unikaliomis vandenį atstumiančiomis savybėmis.

Medienos paviršiaus apdorojimas teptuku ar purkštuvu. Gilus impregnavimas  – trumpam panardinant medieną į karštą ar šaltą tirpalą. Kaip teisingai naudoti impregnantą, priklauso nuo medžio rūšies ir pasirinkto impregnanto.

Komentarai išjungti.