Kodėl reikia apdrausti siuntinius?

Kodėl reikia apdrausti siuntinius?

Krovinių gabenimas visada kelia įvykių, galinčių sukelti jo žalą ar net visišką nuostolį, riziką. Taigi prieš išsiunčiant savo gaminius į kitą pasaulio kraštą, išskyrus būtinus formalumus, verta pagalvoti apie tinkamą savo prekių apsaugą. Siuntinių draudimas yra, paprasčiau tariant, siuntinių draudimas transportuojant. Jie naudojami tiek vidaus, tiek tarptautiniame transporte visomis jo rūšimis – oru, automobiliu, geležinkeliu ir jūra. Siuntinių draudimu gali naudotis visi, kurie gabena prekes savo ar skolintomis transporto priemonėmis, taip pat naudodamiesi transporto įmonių paslaugomis. Todėl šios rūšies draudimą gali įsigyti komercinės bendrovės, platintojai, gamybos įmonės ir transporto įmonės. Tokiu būdu galima apsaugoti produktus ir prekes, gabenamas ant padėklų ar konteineriuose.

Siuntinių draudimas daugiausia apima svarbiausius atsitiktinius įvykius, tokius kaip: sunkvežimio, gabenusio krovinius, avarija, gaisras, uraganas, smarkus lietus, žaibo smūgis, lavina ar žemės drebėjimas, prekių vagystės, taip pat nuo įsilaužimo, galinčio pakenkti kroviniui.

Siuntinių draudimo kaina pirmiausia susijusi su pasirinktu draudimo variantu – kuo platesnė jo taikymo sritis, tuo didesnį kaina. Kaina priklauso ir nuo gabenamų prekių tipo.

Pagrindinis skirtumas tarp siuntinių raudimo ir kelių vežėjo civilinės atsakomybės draudimo yra tas, kad civilinės atsakomybės draudimas apsaugo vežėją, o siuntinių draudimas – prekes. Pastarasis reikalingas ypač gabenant produktus savo ar nuomojamomis transporto priemonėmis ir apsaugantis krovinio savininką.

Šiuo metu patrauklios transporto paslaugos kainos nebepakanka pritraukti klientą, kuris kaip sąmoningas vartotojas pirmiausia nori užtikrinti savo siuntos saugumą. Nelaimingi atsitikimai ir nenumatytos situacijos transporto srityje įvyksta palyginti dažnai. Todėl klientui svarbu būti tikriems, kad jo interesai yra apsaugoti.

Su siuntinių draudimu jūs pasitikite savimi, patys mokate už apsaugą, tačiau darote įtaką ir draudimo sąlygoms, o už sugadintą siuntą galite gauti iki 100% sugadintų prekių vertės.

Komentarai išjungti.