Kokį vandens siurblį išsirinkti?

Kokį vandens siurblį išsirinkti?

Galima rinktis iš daugybės įvairių vandens siurblių, pradedant nuo bako siurblių iki panardinamųjų siurblių, paviršiaus siurblių ir varikliu varomų siurblių. Be to, visi modeliai skiriasi pagal srauto greitį, slėgį ir išleidimo galvutę.

Visų tipų siurbliai atlieka tą patį pagrindinį tikslą: perkelti vandenį iš taško A į tašką B. Taškas A gali būti upė, rūsys ar šulinys, o taškas B gali būti sodas, septikas ar namas. Vanduo siurbliu siurbiamas netiesiogiai (povandeninių siurblių atveju) arba per įsiurbimo vamzdį (paviršinių siurblių atveju). Tada pumpuojamas vanduo išleidžiamas per išleidimo vamzdį. Visuose siurbliuose yra variklis su rotoriumi, kuris varo vieną ar kelis sparnuotes, kurios dirba įsiurbiant ir išleidžiant vandenį. Galia, slėgis ir srautas yra proporcingi vienas kitam ir siurblys gali būti varomas elektros energija, elektriniai valymo siurbliai (vienfazis arba trifazis) arba benzinu (2 arba 4 taktų variklis).

Jums reikalingo siurblio tipas skirsis priklausomai nuo to, ką norite atlikti; pavyzdžiui, norint pumpuoti vandenį iš šulinio, nusausinkite užlietą rūsį arba tiekite lietaus vandenį į skirtingas vietas aplink savo namus. Norint nusausinti užtvindytą rūsį, baseiną ar septiką, jums reikės povandeninio siurblio. Šie siurbliai yra skirti panardinti į vandenį, o dauguma modelių gali būti naudojami pilkam vandeniui pumpuoti. Jei norite pumpuoti vandenį iš daugiau nei 7 metrų gylio šulinio, jums reikės panardinamojo siurblio (patikrinkite didžiausią gylį). Naudojant tokio tipo siurblius, virš paviršiaus matomas tik išleidimo vamzdis ir maitinimo kabelis. Kai kurių modelių skersmuo yra ypač siauras, tai reiškia, kad juos galima naudoti net giliuose gręžiniuose. Paviršinis siurblys gali būti naudojamas vandens siurbimui iš šulinio iki 7 metrų gylio arba vandens iš lietaus surinkimo talpyklos ar upės pumpavimui. Kaip rodo jo pavadinimas, tokio tipo siurbliai montuojami virš paviršiaus, o vanduo ištraukiamas įsiurbimo žarna. Tada pumpuojamas vanduo gali būti naudojamas sodo laistymui arba buitinių prietaisų ar tualetų tiekimui.

Komentarai išjungti.