Labai naudingi burnos priežiūros patarimai
Kiekvienas žmogus kasdien rūpinasi savo sveikata ir higiena. Internete, laikraščiuose ir žurnaluose nesunku rasti įvairių patarimų, kaip reikėtų tinkamai pasirūpinti savimi, kokias priemones naudoti ir panašiai. Vis dėlto, iki šiol ne visi naudojasi tais patarimais ir dažnai patiria dėl to diskomfortą. Burnos higiena nėra išimtis. Žmonės ne visada reguliariai valosi dantis ar žino, ką reikėtų daryti, kai pradeda skaudėti dantį arba jis iškrenta. Taigi, kokius burnos higienos ir priežiūros patarimus reikėtų įsidėmėti ir būtinai jų laikytis?
Pirma, dantis reikėtų valyti dantų šepetėliu ir pasta bent du kartus per dieną. Kai kurie odontologai pataria šią procedūrą atlikti po kiekvieno valgio, tačiau, jei naudosite kokybišką pastą, ji gali pasaugoti jūsų dantis nuo neigiamo maisto produktų poveikio šiek tiek ilgiau, nei paprasta pasta. Dantų pastą išsirinkti jums padės vaistininkas arba odontologas. Žinoma, jūs ir patys galite nesunkiai išsirinkti norimą pastą, tačiau ne visada tas pasirinkimas gali būti tinkamas. Svarbiausia turėtumėte išsiaiškinti, ar neturite jautrių dantų, ar jūsų dantų emalis yra pakankamai atsparus, ar neturite dantenų problemų ir panašiai. Dantų pasta gali ne tik puikiai išvalyti burnos ertmę, bet ir sudirginti dantis bei dantenas, todėl reikėtų pasitarti su specialistu. Taip pat visuomet vertėtų pasidomėti ir perkamu dantų šepetėliu. Jis neturėtų būti labai kietas, tačiau nereikėtų rinktis ir visiškai minkšto. Būtinai išsirinkite tokį, kuris be vargo pasiektų net ir sunkiai prieinamas vietas bei nedirgintų dantenų ir pačių dantų.
Antra, niekuomet nepalikite tarpo prarasto danties vietoje. Dauguma žmonių mano, kad jei tarpo nesimato ar jis labai nemaišo kalbėti ir kramtyti maistą, jį galima tiesiog taip ir palikti. Vis dėlto, tai labai dažna klaida, kuri gali labai pakenkti. Kramtymo metu naudojama jėga nesumažėja, tačiau ją atlaikančių dantų kiekis jau nebėra toks pat, todėl dantys pamažu dyla ir praranda savo išvaizdą. Kai kurių dantų paviršius gali pradėti trupėti ar atsirasti šaknų pažeidimų. Dėl palikto tarpo dantys gali pasislinkti iš vietos, dėl ko įvyksta įvairios žandikaulio deformacijos. Žandikaulio pakitimai ne tik gadina estetinį vaizdą, bet ir sukelia maudimą arba nuolatinį skausmą. To išvengti padės dantų protezavimas arba implantacija. Abu variantai yra ganėtinai geri, todėl reikės daugiau pasidomėti, kad galėtumėte pasirinkti tinkamą būdą, kuris padės atstatyti tinkamą burnos būklę. Šiais laikais žmonės vis dažniau renkasi dantų implantus, vis dėlto, dantų protezavimas nėra prastesnė ar nerekomenduotina dantų tvarkymo procedūra, todėl būtinai pasitarkite su savo odontologu, kuris galės įvertinti jūsų burnos būklę ir išrinks labiausiai jums tinkanti taisymo būdą.
Trečia, neignoruokite skausmo. Kai kurie vis dar mano, kad skausmas yra didžiausia problema, todėl „gydosi“ nuskausminamaisiais. Tai labai klaidingas požiūris, nes skausmas nėra problema, tai tik simptomas, kuris praneša jums, kad kažkas yra negerai. Dantų skausmas yra vienas labiausiai erzinančių, todėl iš tiesų reikėtų jį numalšinti, tačiau nedelskite ir kaip įmanoma greičiau kreipkitės į odontologą, kuris padės ne tik numalšinti skausmą, bet ir pašalinti to skausmo priežastį. Tokiais atvejais labai praverčia Vivus Sanus odontologijos paslaugos. Kaip bebūtų, priežasčių gali būti įvairių, pavyzdžiui, uždegimai, dantų augimas, šaknies trūkimas, dantenų pažeidimai ir panašiai. Net jei ir galvojate, kad skausmas kyla dėl vienos ar kitos priežasties, geriau nerizikuokite ir kreipkitės į specialistus, kurie padės nustatyti tikslesnę diagnozę ir paskirs reikiamą gydymą.
Taigi, niekuomet nenustokite rūpintis savo burnos ertmės sveikata ir higiena, nes tai padės pasitikėti savimi, jaustis puikiai ir turėti nuostabią šypseną.