Vairavimas žiemos sezonu

Vairavimas žiemos sezonu

Artėjant žiemos sezonui, derėtų esamus ir būsimus vairuotojus ne tik perspėti bet ir supažindinti su įvairiomis pasekmėmis, kurios šiuo sezonu gali labai paprastai nulemti eismo įvykį. Nenuostabu, kad statistikų duomenys rodo, kad daugiausia eismo įvykių per metus įvyksta būtent žiemos sezonu. Sakyti kodėl, turbūt net nereikia, ir taip kiekvienam puikiai suprantamos priežastys lemia šiuos įvykius. Dažniausiai visa tai lemia netikėtai užklupę atšiaurūs orai, kai vairuotojai tam būna dar visai nepasiruošę.

Atkreipus dėmesį į statistikų rodmenis, matome, kad didžiausias procentas eismo įvykių keliuose įvyksta būtent žiemos pradžioje, pasirodžius pirmajam sniegui. Ir tam yra labai paprastas paaiškinimas. Kaip ir minėjome, dažniausiai vairuotojai tam būna nepasiruošę, kadangi nuspėti, kurią dieną pasirodys pirmasis sniegas yra labai sunku. Kad ir kaip įgudęs vairuotojas bebūtų, užtikęs šioks toks šokas padaro savo ir padaryti avariją tokiu oru yra labai nesudėtinga. Kitas labai svarbų vaidmenį atliekantis faktorius šioje situacijoje yra padangos. Visi žino, kad žiemos sezonu reikia keisti padangas iš vasarinių į žiemines. Jeigu neseniai laikėte teorijos egzaminą ir jam ruošėtės spręsdami testus internete, tuomet ket bilietai tikrai Jus bus apie tai informavę, nes juose yra nemažai informacijos ir priminimų apie tai. Yra išimčių, kai padangų keisti į žiemines nereikia, tokia išimtis būtų, jeigu naudojate universalias padangas, kurios tinka ir vasaros ir žiemos sezonams. Po žiemos sezono padangas vėl reikia atsikeisti į vasarines, nors tai nėra būtina. Galite vasarą važinėti su žieminėmis padangomis, jeigu jos nėra dygliuotos, tačiau turėkite omenyje, kad žieminės padangos ne tik didina degalų sąnaudas, bet ir kelia papildomą nereikalingą triukšmą girdimą tiek Jums, tiek aplinkiniams.

Taigi, nepakankamas pasiruošimas ir nenusiteikimas netikėtai užklupusiems žiemos orams ir pirmajam sniegui dažniausiai ir atneša daugiausiai kelių eismo įvykių per visą sezoną, o kaip minėjome, padangos tame atlieka labai didelį vaidmenį taip pat. Todėl, norint to išvengti, reikia iš anksto stengtis numatyti galimą orų pokyti ir laiku keisti padangas kiekvieno sezono metu.

Komentarai išjungti.